Czuj się bezpiecznie dzięki usłudze ,,Ochrona Internetu’’

Każdy z nas chce bezpiecznie korzystać z Internetu, niestety z roku na rok rośnie liczba cyberprzestępstw. Bądź świadom zagrożeń i w porę zatroszcz się o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich.

W dzisiejszych czasach większość ludzi nie wyobraża sobie życia bez Internetu. Jest on obecny zarówno w naszym życiu zawodowym jak i prywatnym. Nie tylko usprawnia wiele procesów, ale również umożliwia realizację rzeczy, które przed jego wynalezieniem były niemożliwe. Oprócz niezaprzeczalnych korzyści, Internet niesie ze sobą też pewne zagrożenia. Według danych firmy F-Secure, liczba podjętych prób cyberataków na całym świecie w 2018 roku wzrosła o 32% w stosunku do roku poprzedniego. Dodatkowo druga połowa 2018 roku przyniosła czterokrotny wzrost liczby prób cyberataków w porównaniu z pierwszą – zarejestrowano ich aż 813 milionów.

źródło: F-Secure

Najskuteczniejszą metodą walki z cyberprzestępczością jest przede wszystkim świadomość zagrożeń z nią związanych oraz podjęcie odpowiednich kroków w celu ochrony naszego bezpieczeństwa w sieci. Jednym z najprostszych sposobów jest zainstalowanie odpowiedniego oprogramowania na naszym laptopie, tablecie oraz telefonie. Przy tej okazji przypominamy, że każdy użytkownik Plusa ma możliwość kupienia usługi ,,Ochrona Internetu’’ w której zawarta jest również usługa ,,Ochrona rodzicielska’’ pozwalająca m.in. na ograniczenie kontaktu dziecka z nieodpowiednimi dla niego treściami.

Główne korzyści Ochrony Internetu w Plusie:

  • pełna ochrona przed wirusami oraz programami wymuszającymi okup,
  • ochrona haseł i PINów do kont bankowych i mailowych, czyli bezpieczeństwo transakcji online,
  • ochrona płatności w internecie dokonywanych za pomocą karty kredytowej,
  • możliwość wyboru treści i aplikacji dozwolonych lub niedozwolonych dla dziecka,
  • określenie ile godzin dziecko może korzystać z internetu,
  • antyzłodziej – możliwość zdalnego namierzena i zablokowania skradzionego telefonu oraz wyczyszczenia danych.

Chroń się przed cyberprzestępcą

Przechodzą nas ciarki niejednokrotnie słysząc od znajomych, że przez przypadek ściągnęli na swój komputer wirusa. Jeszcze większy strach z pewnością budzą zasłyszane historie o tym, że cyberprzestępca może zablokować nasz komputer, wszystkie znajdujące się na nim pliki i zażądać okupu za zniesienie blokady. Najgorszym scenariuszem wydaje się jednak kradzież numeru karty kredytowej, która może się zdarzyć przykładowo podczas robienia zakupów online lub rezerwacji biletów lotniczych. Brzmi jak nieprawdopodobna historia z filmu jednak takie rzeczy zdarzają się naprawdę.

Chcąc chronić swoje pieniądze i pliki znajdujące się na komputerze musimy zadbać o odpowiednie oprogramowanie zabezpieczające. Większość banków, podczas korzystania z bankowości online, zaleca korzystanie z płatnych programów antywirusowych, ponieważ jest to jeden z warunków, który trzeba spełnić, aby móc odzyskać utracone środki finansowe.  ,,Ochrona Internetu w Plusie’’ zapewnia Ci najwyższy poziom ochrony, który jest zgodny z zaleceniami banków, a także pomoże Ci strzec wszystkich plików znajdujące się na Twoim komputerze, tak żeby nie mogły wpaść w niepowołane ręce. Masz pewność, że pliki nie zostaną zniszczone ani zakodowane w celu uzyskania za ich rozkodowanie opłaty.

Usługa “Ochrona Internetu” od Plusa obejmująca 3 licencje (3 urządzania) kosztuje jedynie 9 zł miesięcznie i można ją aktywować SMS-owo, w punkcie sprzedaży, przez Plus Online lub dzwoniąc do Centrum Obsługi Klienta.

Więcej na Plus.pl

Komentarze

Written by: Maciej Bukała