Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Mobilny internet 3G od D-Link

Firma D-Link wprowadziła na rynek nową gamę urządzeń bezprzewodowych wykorzystujących technologię 3G, przeznaczonych zarówno dla operatorów komórkowych, firm oraz indywidualnych użytkowników. Dzięki nowym urządzeniom D-Linka do stworzenia prostej sieci z szerokopasmowym dostępem do Internetu wystarczy… telefon komórkowy.

Najważniejszą zaletą tego rozwiązania jest niezależność od tradycyjnej infrastruktury sieciowej. Obecnie, dzięki urządzeniom D-Linka, korzystanie z technologii 3G jest jeszcze łatwiejsze. Pozwalają one bowiem na dzielenie mobilnego łącza i tworzenie sieci. Wystarczy karta SIM od dowolnego operatora telefonii komórkowej.

Router bezprzewodowy 3G DIR-412

Kompaktowy router 3G DIR-412  to urządzenie stworzone z myślą o tych miejscach, gdzie tradycyjna infrastruktura sieciowa nie dochodzi, bądź oferta tradycyjnych dostawców jest mało atrakcyjna. Pozwala dzielić bezprzewodowo dostęp do Internetu, uzyskany za pośrednictwem technologii 3G – czyli od operatora sieci komórkowej. Obsługuje też tradycyjne łącza  szerokopasmowe – stąd może służyć jako rozwiązanie awaryjne zapewniając ciągłość komunikacji w przypadku awarii sieci rozległej WAN, poprzez automatyczne połączenie użytkowników z siecią 3G.

Router kieszonkowy HSDPA 3G DIR-457 myPocket™

DIR-457 to mobilny router kieszonkowy, który umożliwia pobieranie danych z szybkością 3,6 Mb/s. Jest idealnym urządzeniem dla każdego, kto potrzebuje dostępu do Internetu w podróży. Dzięki niewielkim rozmiarom i baterii działającej przez dwie godziny podczas transferu danych, DIR-457 zapewnia pełny komfort użytkowania sieci w dowolnym miejscu. Router umożliwia również łączność 3G w konsolach do gier, które mają wbudowaną technologię Wi-Fi, takich jak iPod Touch™ lub Nintendo DS™. Wbudowane gniazdo czytnika kart MicroSD można wykorzystać na przenośną pamięć masową.

Modemy USB HSDPA 3G DWM-152 i DWM-156

Modemy USB HSDPA podłączone do komputera umożliwiają użytkownikom dostęp do globalnych szerokopasmowych sieci mobilnych 3G w celu przesyłania danych, odbioru transmisji strumieniowej materiałów multimedialnych oraz wysyłania wiadomości SMS. Karty mogą być również używane z routerem D-Link  jako modem, który umożliwia współużytkowanie łącza 3G przez kilka komputerów i innych urządzeń z technologią Wi-Fi.
Karta DWM-152 charakteryzuje się prędkością przesyłu danych 3,6Mb/s, zaś DWM-156 – nawet 7,2 Mb/s.

Router HSDPA 3G DIR-455 do komunikacji mobilnej


Router DIR-455 został zaprojektowany z myślą o użytkownikach biznesowych, którzy pracują w miejscach pozbawionych tradycyjnego dostępu do szerokopasmowego Internetu. Zapewnia on również niezawodne wsparcie w przypadku awarii używanej sieci szerokopasmowej. DIR-455 ma wszystkie funkcje tradycyjnego routera ethernetowego, a ponadto umożliwia przełączanie awaryjne do sieci 3G. Pozwala terminować połączenia VPN: PPTP, L2TP oraz IPSec. Posiada też port telefoniczny, do którego można podłączyć standardowy telefon analogowy. Nadaje się idealnie do zdalnych biur, które tworzą tymczasowe sieci bezprzewodowe.

(ź)d-link

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x